Крапельний полив
18.05.2016

Крапельний полив - це сучасний, відносно недорогий і найбільш ефективний спосіб поливу, при якому поливна вода подається безпосередньо в прикореневу зону рослин, ідеальний вибір для організації поливу практично для всіх видів рослин: овочів, квітів, садів і виноградників.

Переваги крапельного зрошення очевидні: грунт зволожується тільки в зоні коренів, грунт не ущільнюється, коренева система рослин розвивається краще за рахунок хорошої аерації грунту навколо коренів, в міжряддях, завдяки локальному внесенню води, пригнічується ріст бур'янів.

Краплинні стрічки починають працювати від 0,2 атм (2м водяного стовпа), тому на невеликих ділянках можна організувати полив від піднятої на 1 м-1,5 м бочки, самопливом. При малих площах використовують набори для поливу. Для великих площ необхідно використовувати водяний насос.

Обов'язковим компонентом системи зрошення, від якого залежить її ефективність і довговічність, є - фільтр. Ступінь очищення 120 mesh (1 mesh = 0,00152мм) вважається достатньою для систем крапельного поливу.

Подає трубопроводом може служити ПЕ або ПВХ труба (діаметром не менше 32мм), садовий шланг, лайфлет, діаметр яких, безпосередньо залежить від обсягу проходить води.

Самі краплинні лінії, цільнотянуті шланги з впресованими в процесі виробництва до їх внутрішньої поверхні крапельницями, розрізняються по товщині стінки, віддалі між емітером, вілічіной водовипуску, здатності компенсувати тиск. Краплинні стрічки з компенсованими крапельницями не залежить від перепадів тиску, їх емітери гарантовано видають заявлений виробником обсяг води в годину. Такі стрічки зазвичай використовують на грунтах з великою протяжністю рядів або складним рельєфом місцевості, де присутня перепад висот.

Крапельними трубками (жорсткої стрічкою) називають краплинні лінії з товщиною стінки більше 0,6мм. Жорсткі краплинні стрічки розраховані на більш високий тиск і тривалий термін експлуатації. Область застосування - сади, виноградники, ландшафтний дизайн. Діапазон робочого тиску від 0.5 до 4.0 атм. Крапельними стрічками прийнято називати тонкі стрічки від 0.12 мм до 0.6 мм.

Зовнішні крапельниці з успіхом застосовуються для поливу садів, виноградників, ягідників, квітів, овочів, рослин і контейнерних рослин і в тепличних господарствах. Як правило, крапельниці монтуються на ПЕ трубу d = 16-20, діаметр залежить від обсягу проходить рідини. Крапельниці монтують за допомогою або свердла 3мм, або пристосування. Трубку можна розташувати на поверхні землі або підвісити на перший дріт виноградника, або закопати в землю, а на поверхню вивести стрілки-крапельниці.