Модернізація системи автоматичного поливу
10.05.2016

Досить часто доводиться зустрічатися з неграмотно встановленими системами автоматичного поливу. Процес модернізації - це досить трудомісткий і витратний процес як для Замовника, так і для експлуатуючої організації. Як відомо немає нічого гіршого, ніж переробляти погано зроблене.

Можна виділити наступні основні причини, що викликають необхідність модернізації:

 • Система автополиву спроектована неграмотно
 • Монтаж системи виконаний неграмотно
 • Відбулися зміни ландшафту орошаемой території (територія збільшилася, зменшилася, змінилася форма, з'явилися нові будови і т.п.)

Розглянемо більш докладно кожну з перерахованих вище причин:

1. Неправильно спроектована система автоматичного поливу

До помилок проектування можна віднести наступні аспекти:

 • Неправильна розстановка спринклерів. Найчастіше це відсутність перекриття, що в свою чергу призводить до вигоряння газону в зоні безпосередньої близькості до спринклерів.
 • Неправильно обраний тип спринклерів. Це призводить до збільшення поливальних елементів на відкритих газонах або до неправильно поливу культур вимагають дбайливого зрошення.
 • Неправильний гідравлічний розрахунок системи. Заниження діаметра трубопроводу призводить до нестачі обсягу води. Завищення діаметра призводить до необґрунтованого подорожчання системи.
 • Неправильно визначено кількість ліній (тобто кількість електромагнітних клапанів). Це призводить до виходу з ладу насосного обладнання з плином часу, тому що насос працює в неефективною зоні ККД.
 • Неправильно підібране насосне обладнання.
 • Неправильно визначено обсяг накопичувального резервуара.

2. Неправильний монтаж системи автоматичного поливу

До основних помилок монтажу відносяться:

 • Неправильна глибина залягання трубопроводу. Це призводить до можливості його пошкодження
 • Неточна установка спринклерів (зрошувачів). Це призводить до вигоряння газону в місцях не охоплених поливом неправильно встановлених елементів.
 • Неналежне герметичних з'єднань для керуючого кабелю. Це призводить до замикання електромагнітних клапанів і безпідставного включення системи поливу.
 • Устанока електрообладнання зі ступенем IP нижче 54 на відкритому повітрі.

3. Зміна ландшафту орошаемой території.

Ступінь модернізації поливу при зміні ландшафтного дизайну безпосередньо залежить від масштабності останнього.

Поява на території квітників, живоплотів, альпійських гірок, висадці туй по периметру ділянки і т.д. неминуче веде до значних змін в системі поливу. А саме: демонтувати, переносу і заміні спринклерів, установці водяних розеток (гідрантів), а також можливого монтажу крапельного і прикореневого видів зрошення.

Будівництво нових споруд, як правило, веде до частковій зміні траси трубопроводу та перевстановлення спринклерів таким чином, щоб, крім забризкування цього самого нового споруди не допустити зон непроліва по його периметру. У будь-якому випадку перед початком новобудови замовнику рекомендується викликати службу сервісу для узгодження робіт.

Збільшення площі зрошуваних території, пов'язані з подовженням трубопроводу, установці розрахункової кількості електромагнітних клапанів і спринклерів. Можливий монтаж додаткової накопичувальної ємності. Найбільше проблем виникає з контролером (пультом управління), особливо якщо він встановлений всередині приміщення. Чи не володіє можливістю розширення пульт підлягає заміні, а прокладка додаткових кабельних ліній до нього може викликати значні труднощі. Тому при постановці проектного завдання замовник повинен враховувати можливість розширення системи поливу.

Замовляйте автоматичний полив на сайті www.poliv.com.ua