Підготовка системи автополиву до зими
20.04.2016

Системи автоматичного поливу потребують систематичному сезонному обслуговуванні. Сезонне обслуговування включає в себе запуск системи навесні та консервування її на зимовий період. Давайте детально зупинимося на підготовці системи зрошення до зими.

Чому система автоматичного поливу потребує консервації?

Система зрошення прокладається на глибині 30-50 см від поверхні грунту (рівня газону). Це пов'язано з тим що спринклери необхідно встановлювати безпосередньо на самій поверхні для безперешкодного виходу штока з соплом під час роботи системи, а також щоб спринклер не працює не перешкоджав проходу газонокосарки. Електромагнітні клапани, які відкривають доступ води до зрошувачів за сигналом від пульта управління, монтуються безпосередньо на трубопровід і встановлюються в спеціальні пластикові короби для забезпечення можливості подальшого обслуговування. Глибина промерзання грунту в центральному регіоні Росії становить близько 1,5 м. Отже, при досягненні негативних температур, вода в трубопроводі і в основних вузлах системи автоматичного поливу розширюється, що в свою чергу веде до пошкодження обладнання. Особливо небезпеки заморожування валиться насосне обладнання, так як насоси в більшості випадків монтуються на відкритому повітрі в безпосередній близькості від накопичувального резервуара (ємності).

Коли необхідно проводити консервацію систему поливу?

Дуже важливо вчасно проводити сезонне і профілактичне обслуговування системи зрошення. Розглядаючи консервацію системи автоматичного поливу на зимовий період, найголовнішою запорукою успішного проведення процедури є своєчасне звернення власника до фахівців обслуговуючої організації. Процедуру консервації варто планувати як правило в період з 15 вересня по 20 жовтня орієнтуючись на погодні умови. Тому слід заздалегідь звернутися в компанію і зарезервувати зручний для Вас день і час.

Які дії включає в себе консервація системи автоматичного поливу?

Основний інструмент консервації - це електричний або бензиновий компресор здатний видати тиск не менше 0,8 МПа. При стандартній комплектації системи автоматичного поливу для консервації використовується вузол продувки, до нього і підключається роз'єм компресора. При роботі, пов'язаної з високим тиском необхідно виконувати вимоги техніки безпеки, тому не бажано виконувати процедуру консервації людині не знайомому з особливостями даного заходу. В першу чергу слід звільнити від води накопичувальні ємності якщо такі є. Потім демонтується насосне обладнання і тільки після цього подається тиск компресором в трубопровід. Спочатку здійснюється продування основної магістралі, продування гідрантів (водяних розеток), а потім, проводиться продування всіх ліній по черзі. В процесі консервації необхідно стежити за тим що б в спринклери не залишилося води. Якщо провести процедуру консервації неякісно і в спринклерів залишиться вода, то в першу чергу постраждають сопла, що призводить до їх заміни.

З усього вище сказаного можна зробити висновок: якісне обслуговування системи автоматичного поливу краще доручити професіоналам, які мають у своєму розпорядженні необхідний досвід, професійним обладнанням та необхідними витратними матеріалами.